Řízkové týdny

Od 1. září 2023

Že je řízek nedělní jídlo? U nás si ho můžete po celé září poručit kterýkoliv den, a to hned v několika variantách. Dáte si u nás kuřecí, vepřový, hovězí, mletý, nebo se stavíte víckrát a ochutnáte je všechny?

Řízek. V těsném závěsu za pivem a smažákem bychom ho bez nadsázky prohlásili za jedno z českých národních dědictví. Oblíbený napříč generacemi se stal tradičním svátečním jídlem, kterým se u nás ládujeme jak na narozeniny, tak na Vánoce. A proto jsme se rozhodli, že jeho blahodárné účinky použijeme na změkčení jakýchkoliv starostí, které byste mohli mít se začátkem nového školního roku. Smažit budeme celé září čtyři varianty této pochoutky.

Boj mezi kuřecím a vepřovým řízkem podle našich informací sahá stejně daleko jako dilema, zda bylo první vejce nebo slepice. Necítíme se na to, tenhle odvěký spor rozseknout, a tak jsme se rozhodli vám připravit obě varianty. Kuřecí řízečky pro vás nakládáme v jogurtu a obalujeme v sezamové strouhance a na talíři vedle nich najdete ještě BBQ omáčku a zelný salát Coleslaw. Na přípravu vepřových řízečků jsme zvolili panenku, jeden z nejprémiovějších kusů vepřového masa, která se podobně jako svíčková pyšní nízkým podílem tuku a vysokou křehkostí. Smažíme je v parmazánovém těstíčku a podáváme s rukolovým salátem s cherry rajčaty a kapary majonézou.

Další smažený pán na holení je v našem menu řízek na sádle se šťouchačkama. Abychom tenhle folklór trošku oživili, ten náš připravujeme z hovězího masa, jeho obalovací rutinu jsme obrátili, a navíc do ní zakomponovali porci dijonské hořčice. Jako posledního vám představíme frajera, který se v posledních letech s velkou slávou vrací na scénu. Holandský řízek. Mleté maso promíchané s ementálem a houskou s muškátovým oříškem slibuje velikou šťavnatost a lahodnou chuť. Doplňujeme ho pažitkovými bramborami a tatarkou.

Pokud se vám už sbíhají sliny stejně jako nám, jen při popisu těchhle zlaťáků, určitě se za námi stavte na Lidickou a ochutnejte! Rezervaci můžete vytvořit na telefonním čísle: +420 533 316 443 nebo přímo na našem webu. Moc se na vás těšíme a řízkům zdar! Nasmaženou!