Husí speciality na svatého Martina

7. - 12. listopadu 2023

Od 7. do 12. listopadu pro vás budeme připravovat Svatomartinské menu, plné husích dobrot. Husa bude hlavní hvězdou předkrmu, polévky, i hlavního chodu a sněhová pusinka v podobě dezertu vám vynahradí to, když se Martin nepochlapí a opět letos na bílém koni nepřijede.

Letos s vámi budeme slavit poprvé svatého Martina a samozřejmě to nenecháme jen tak, připravili jsme pro vás oslavu ve velkém stylu, která se potáhne 6 dní. Naši parťáci z kuchyně pro vás vymysleli vymazlené čtyřchodové Svatomartinské menu, které vám budou sázet na stoly nejen na svatého Martina. Jednotlivé chody si můžete poroučet s radostí zvlášť, takže pokud se zamilujete například do naší paštiky, nechte si ji s klidným srdcem přinést hned třikrát. V případě, že k nám zajdete podegustovat celé menu, dostanete ho od nás za zvýhodněnou cenu.

Jako předkrm se na vás bude těšit Husí paštika. K té vám naservírujeme rybízovou omáčku a glazovanou šalotku, jejichž sladkost vám paštiku příjemně doplní. Pokud se v tento moment rozhodnete zůstat na celý večer u paštiky a otočit ji ještě párkrát, až do úplné sytosti, rozhodně se vám nebudeme divit. Jestli si ale přijdete pochutnat na celém menu, následně vám nadělíme polévku, kterou je Husí kaldoun. Tuto staročeskou krémovou polévku vám připravujeme ze silného husího vývaru a pochutnáte si na ní se zeleninou, husími droby a širokými nudlemi.

Do hlavního chodu nám přiletí husa, kterou vám připravujeme pomocí konfitování, což je příprava ve velké vrstvě tuku. Ta zajišťuje masu vysokou křehkost a zamezuje vysušení. Nadělíme vám tedy čtvrtku rozpadající si husy na hruškách a tymiánu, která se vám bude rozplývat na jazyku. Na talíři jí pak bude dělat společnost skořicové červené zelí společně s bramborovými noky a houskovým bavorským knedlíkem s petrželkou.

Jak jsme již naznačovali, v našem dezertu se dočkáme toho slibovaného svatomartinského sněhu. Pavlova dortík, který pro vás chystáme totiž sestává právě z bílkových sněhových pusinek, ke kterým v této verzi zakousnete i slaný karamel a nakyslou omáčku z kiwi.

Pokud si troufnete na všechny vyjmenované chody, nadělíme vám celé Svatomartinské menu za zvýhodněnou cenu. Stejně jako na ostatní akce, rozhodně vám poradíme udělat si rezervaci i tentokrát abyste měli jistotu, že na vás zbude jak stoleček, tak husa. Využít můžete rezervační formulář na našem webu, telefon +420 533 316 443, nebo přímo u naší obsluhy. Budeme se na vás těšit!

Husí speciality na svatého MartinaHusí speciality na svatého MartinaHusí speciality na svatého MartinaHusí speciality na svatého MartinaHusí speciality na svatého Martina