Španělské speciality, na scénu!

od 7. června 2024

Hola amigos! Do Teátru právě dorazily ty nejlepší delikatesy temperamentního Španělska a vy si je stoprocentně nesmíte nechat ujít. Vydejte se s námi na cestu prosluněnou zemí, jejíž kuchyně je stejně rozmanitá jako její kultura a tradice.

Jako předkrm jsme připravili skvělé španělské tapas se šunkou serrano, pikantním chorizem a sýrem, které vám navnadí chutě na další dobroty.

Studená polévka gazpacho s opečeným bílým chlebem je chutným a lehkým jídlem pro slunečné dny, které zasytí a zároveň osvěží. Díky spoustě zeleniny je gazpacho velmi zdravé, tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Pokračujeme hlavními chody. Paella je španělské národní jídlo, které se připravuje z rýže, koření a masa. My vám naservírujeme paellu s plody moře a zeleninou odkazující na dlouhou tradici španělského námořnictví a úrodnou španělskou půdu.

Tortilla de patata s pečenými paprikami a olivami patří mezi nejtypičtější španělská jídla. Tato nadýchaná bramborová omeleta se rozplývá na jazyku a její typickou jemnou chuť si hned zamilujete.

Empenadas jsou křupavé taštičky plněné vepřovým masem a sýrem, které jsou ve Španělsku populární jako hlavní jídlo i jako rychlý snack, třeba z pouličního stánku se street foodem. Jako přílohu jsme zvolili zeleninový salátek a jogurtový dip.

Pokud vás přepadne chuť na něco sladkého, nesmíte si nechat ujít náš karamelový flan s pudinkem a mandlemi. Tento hravý dezert má lahodnou chuť a patří mezi nejoblíbenější španělská sladká jídla. Pokud jste ho nikdy neochutnali, je na čase to napravit!

Španělské speciality v Teátru ochutnáte od 7. 6. 2024 do 14. 7. 2024. Rezervujte si stůl pomocí online formuláře na na našem webu nebo volejte na telefonní číslo +420 533 316 443.

Španělské speciality v TeátruŠpanělské speciality v TeátruŠpanělské speciality v TeátruŠpanělské speciality v TeátruŠpanělské speciality v TeátruŠpanělské speciality v TeátruŠpanělské speciality v Teátru